Piątek 10.05.2024

Projekty realizowane w Zespole Szkół w Lubominie

Szkoła kluczowych kompetencji

Opis projektu

Rozwój kompetencji kluczowych 160 uczniów Szkoły Podstawowej w Lubominie przy wykorzystaniu TIK oraz nauczania opartego na metodzie eksperymentu przez wykwalifikowaną podczas projektu kadrę 12 nauczycieli do 30.06.2018r.

Grupy docelowe: 160 uczniów (K76,M84) z klas I-VI Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół w Lubominie, Kadra naucz SP 12 nauczycieli.

Zadania: 1.Kształtowanie kompetencji językowych oraz rozwijanie kreatywności u uczniów

2.Rozwój kompetencji przyrodniczo-matematycznych w stworzonej bazie 2 pracowni eksperymentu 3.Stworzenie zaplecza technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz kształtowanie kompetencji cyfrowych

4.Podnoszenie umiejętności i kompetencji nauczycieli

5.Wsparcie uczniów i prowadzonych zajęć Efekty: 160 uczniów, u których wzrosną kompetencje z zakresu: j. obcych 48, kreatywności 20, matematyki 32, przyrody 32, ICT 20, multimediów 20, programowania 16. 12 nauczycieli z rozwiniętymi umiejętnościami i wiedzą

Stworzenie pracowni: Matematycznej Przyrodniczej i Informatycznej.

Całe zakupione wyposażenie, pomoce i sprzęt zostaje w szkole do kontynuacji procesu nauczania bazującego na metodzie eksperymentu i przy wykorzystaniu TIK.

Wyjazdowe zajęcia są dopełnieniem zajęć w rzeczywistych warunkach, doskonaleniem wiedzy i świadomości o otoczeniu. Pogłębia to wiedzę praktyczną, wspiera wszechstronny rozwój. Poza tym wpisują się one w Zalecenia Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 18 grudnia 2006r. w sprawie kompetencji kluczowych. Przewidziane działania przyczynia się do rozwoju kompetencji. kluczowych zgodnych z polityką edukacyjną państwa i województwa (strategia wspierania o przedmioty o kluczowym znaczeniu dla gospodarki). Mają pozytywny wpływ na rozwój zdolności i kompetencji kluczowych oraz kompleksowo odpowiadają na zdiagnozowane potrzeby uczniów. Realizacja projektu trwale przyczyni się do jakościowych zmian w funkcjonowaniu szkoły (podniesienie jakości procesu kształcenia) i dalszego rozwoju dzieci.

Harmonogram realizacji zajęć projektowych projektu
„Szkoła kluczowych kompetencji”

Okres: styczeń – czerwiec 2018 r.
Adres realizacji: Zespół Szkół w Lubominie Szkoła Podstawowa,
ul. Kopernika 4, 11 – 135 Lubomino

Pobierz:

Hamonogram_realizacji_zajec_I-_VI_2018.pdf

ZAPYTANIA CENOWE

Pobierz: rozeznanie_cenowe-_meble_szkolne_II_pop..doc.pdf

ZS-230-10/2017

Lubomino, dnia 17.05.2017r.

Dyrektor Zespołu Szkół w Lubominie

ZAPRASZA

Do złożenia propozycji cenowej na „ Dostawy materiałów biurowych i papierniczych do prowadzenia zajęć w ramach projektu „Szkoła Kluczowych Kompetencji”

Pobierz: ogloszenie_nr_10.docx;

Ogloszenie_nr_10_zal.1_materialy_biurowe.xlsx;

Ogloszenie_nr_10_zal.2_materialy_biurowe.xls

Lubomino, 31.03.2017r.

Nasz znak: ZS-230-08/2017

Rozeznanie cenowe

Organizacja dwóch pikników naukowych.

Pobierz: Ogloszenie_nr_8_-piknik_naukowy.doc